Szanowni Państwo, w ramach naszego forum stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o zmianę w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Strona Główna Polskie Forum Sympatyków Paleontologii
www.paleontologia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jeżowiec - Zalas
Autor Wiadomość
IWONA BOREK 

Wysłany: 2009-08-18, 21:18   Jeżowiec - Zalas

witam
trafiłam w poprzednich tematach na informację o jeżowcu niregularnym z Zalasu - prawdopodobnie z Jury oxfordu .
Posiadam w zbiorze kilka sztuk kompletnych z zachowanym pancerzykiem , z tego miejsca , kilka z Ogrodzieńca , Wysokiej , Niegowonic , może ktoś pomógłby mi w ich oznaczeniu .

jeż 007.JPG
Plik ściągnięto 234 raz(y) 46,71 KB

jeż 003.JPG
Plik ściągnięto 213 raz(y) 36,23 KB

jeż 002.JPG
Plik ściągnięto 214 raz(y) 47,14 KB

jeż 001.JPG
Plik ściągnięto 222 raz(y) 47,79 KB

Meis 

Wysłany: 2009-08-19, 08:40   

( nie miałaś problemu z ochroną w kamieniołomie ? - rozumiem,że tam znajdujesz okazy )

joszq 
Janusz Kucharski

Wysłany: 2009-08-19, 11:17   

hałda kolego hałda
może to Metaporinius :?:

Meis 

Wysłany: 2009-08-21, 16:49   

joszq napisał/a:
hałda kolego hałda

w jakim miejscu są one usytuowane ?
Byłem tylko raz w tej miejscowości, ale wspominam b.dobrze pod kątem znalezisk, aczkolwiek właśnie szukałem w kamieniołomie (nie fajne wspomnienia z ochroną).
Więc możesz wskazać legalne hałdy - nie długo znowu będę się wybierał na południe z północy i właśnie w planach mam Zalas

Erik 

Wysłany: 2009-08-21, 20:07   

Hałdy sa prawie tak duże jhak kamieniłom!
Jedna znajdujesie na wsch końcu gł kamieniołomu a druga (górka o wys ok100m)na południu od kamieniłomu(zapewne można by je było zobaczyc z satelity)

Meis 

Wysłany: 2009-08-21, 22:29   

i jest do nich legalny bez problemowy dojazd
byłbym bardzo wdzięczny "ERIK" jak byś dołączył jakąś mapę (zrzut) z zaznaczonymi tymi hałdami

Łotocka Pati

Wysłany: 2009-08-22, 07:01   

Witam - Meis jak się Będziesz wybierał do Zalasu to Napisz do mnie maila z tydzień wcześniej . Jeżeli to będzie weckend to postaram się zabrać Cię na hałdy . Jest to olbrzymi teren więc zbierania jest dużo . Pozdrowienia z Krakowa !!!!!

Meis 

Wysłany: 2009-08-22, 09:24   

o dzięki wielkie Łotocka Pati ! :)

[ Dodano: 2009-09-05, 20:00 ]
Erik, możesz przesłac mi jakieś foty (mapy ze zaznaczeniem hałd (malinmaze@o2.pl) lub podać dokładnie trasę jak tam dojechać) lub mapę z umiejscowieniem hałd, ponieważ w tym tygodniu wybieram się w te okolicę i muszę zahaczyć Zalas

[ Dodano: 2009-09-06, 00:22 ]

Łotocka Pati

Wysłany: 2009-09-11, 20:37   

Ta hałda którą zaznaczyłeś to stare usypisko , aktualnie wysypują na nią ziemię z nadkładu . Można tam znaleźć dużo gatunków gąbek , z innymi okazami bardzo ciężko . Natomiast hałda aktualnie właściwa na którą sypią oksford to ta prawie prostokątna struktura po prawej stronie od kamieniołomu . Dojście od strony wsi Frywałd . Zostawiasz auto pod kapliczką koło hałdy i przez prywatną działkę przedzierasz się krzakami na górę . No i ... zbieramy - niedziela rano - do zobaczenia !!!!

Meis 

Wysłany: 2009-09-11, 23:17   

przepraszam, że tak dociekam, ale będę miał na Zalas tylko jeden dzień więc chcę tam trafić heh bezproblemowo - ponieważ nie wiem kiedy znowu będę na południu z pomorza
czy to ta hałda ? :

właśnie wydawała mi się ona niedostępna pod kątem zbierania, ponieważ widziałem z drogi jak jeżdżą tam cały czas ciężarowe samochody - przypuszczałem,że kierowcy są niezbyt miło nastawieni na "zbieraczy" i szybko pogonią ... więc tak nie jest ? :)

dziękuje " Łotocka Pati "

Łotocka Pati

Wysłany: 2009-09-13, 10:56   

Tak to jest ta hałda , owszem samochody jeżdżą i jest ryzyko jak sypią kamole z trzydziestu metrów w dół . Kierowcy nie pogonią . Pozdrowienia - dzisiaj na hałdzie jeden cidaris i jedna polidiadema . Pozdrowienia !!!

Odpowiedz do tematu